POZNAJ OKOLICĘ

RYNEK

Świdnicka starówka to miejsce, które warto zobaczyć – liczne kamienice po odrestaurowaniu tworzą naprawdę piękną wizytówkę miasta. Piękne fontanny, kolorowe kamienice oraz efektowne oświetlenie sprawiają, że spacery w tym miejscu należą do bardzo przyjemnych. Liczne restauracje oraz wieża ratuszowa, odbudowana w ostatnim czasie to kolejne atrakcje turystyczne naszego miasta.

KOŚCIÓŁ POKOJU

Najbardziej znany i ceniony zabytek miasta Świdnica. Obiekt cieszy się dużym zainteresowaniem turystów z całego świata. Drewniana świątynia sięgająca swoją historią 1657 roku. Obecnie wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Miejsce spotkań kulturalnych, koncertów, noclegi oraz restauracja serwująca posiłki.

PARK CENTRALNY

W pobliżu naszego obiektu znajduje się park centralny, który obecnie jest w fazie renowacji. Liczne ścieżki rowerowe, miejsce na spacery i wyciszenie. Plac zabaw, piękne stawy wodne, rzeka oraz mnóstwo zieleni sprawiają, że ten wielki (pow. około 9 hektarów) park stanowi idealną enklawę spokoju – tak blisko miasta.

OGRÓD RÓŻANY

Skwer na pl. 1000-lecia Państwa Polskiego po niedawnej rewitalizacji prezentuje się bardzo okazale. Inwestycja  zdobyła I miejsce w ogólnopolskim głosowaniu internetowym na najpopularniejsze modernizacje w Polsce w kategorii „Tereny zieleni”. Piękny ogród – szczególnie wieczorową porą.

KATEDRA ŚWIDNICKA

Katedra św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy znajduje się przy placu Jana Pawła II i stanowi jeden z najważniejszych zabytków Świdnicy.  Jeden z największych kościołów Dolnego Śląska. Imponująca budowla o wysokości 103 m (najwyższa wieża w województwie), jest piąta co do wielkości w całej Polsce. Bardzo stara budowla, której początki datowane są na XIV wiek.

GALERIA ŚWIDNICKA

Otwarte w marcu 2012 roku nowoczesne centrum handlowe w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Liczne sklepy, markety, restauracje oraz nowoczesne sale kinowe dla pragnących relaksu przy najnowszych premierach kinowych.  Miejsce spotkań, imprez kulturalno – sportowych, które organizowane są kilka razy w miesiącu i przyciągają liczne tłumy.

STREFA EKONOMICZNA

Świdnica należy do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WSSE), na której znajduje się multum fabryk, zakładów produkcyjnych w tym  czołowych marek znanych na cały świat. Strefa daje zatrudnienie tysiącom mieszkańców Świdnicy i okolic, ale także dla obcokrajowców poszukujących zatrudnienia w naszym rejonie.